ibuprofen

Żaden z nas nie jest wolny od bólu - ból głowy,stawów, zębów, po operacjach i urazach ... Czasami ból występuje w najbardziej nieodpowiednim momencie, próbując zakłócić nasze plany, co utrudnia pracę nadchodzące zaplanowanych spotkań. Potem może przyjść z pomocą tabletek ibuprofenu. Są one często przepisywane pacjentom z kompleksowego leczenia chirurdzy uraz, nefrologów, internistów.

Żaden z nas nie jest wolny od bólu - ból głowy,stawów, zębów, po operacjach i urazach ... Czasami ból występuje w najbardziej nieodpowiednim momencie, próbując zakłócić nasze plany, co utrudnia pracę zbliżające się zaplanowane spotkania, wycieczki, występy sportowe. Potem może przyjść z pomocą tabletek ibuprofenu. Są one często przepisywane pacjentom z kompleksowego leczenia chirurdzy uraz, nefrologów, ginekologów, internistów, pediatrów. Tak, i lekarzy sportowych mieć go w swoim arsenale. Obecnie istnieje wiele produktów pod innymi markami, która jest substancją czynną ibuprofen. Dlatego nasza strona zdecydowała się rozwinąć działania farmakologicznego leku, wskazania, przeciwwskazania oraz możliwych skutków ubocznych.


ibuprofen

Fakty z historii i opisu leku

ibuprofen
Ibuprofen wielu uważa za jedno z największych iznaczących osiągnięć współczesnej nauki - farmakologii. Historia leku rozpoczęła się w 1950 roku. Następnie badania został zatwierdzony w Europie, której celem jest poszukiwanie i tworzenie tak zwanej "superaspirina". Oznacza to, że potrzebny lek, który byłby podobny do skutku aspirynaAle znacznie lepiej tolerowane przez wspomnianeznaczy. I naukowcom udało, więc w 1969 roku, w Anglii stał się pierwszym w użyciu ibuprofenu. A przodek i przodkiem ibuprofen salicylany - substancji z roślin, które mają działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, które zostały z powodzeniem wykorzystane w czasach Hipokratesa.

Postać dawkowania pojawia się w postaci okrągłych tabletekobustronnie wypukłe kształt. Kernel ma białe, a powierzchnia pokryta jest powłoką, która może być kolor światła jasnoróżowy lub różowy. Substancja czynna, czyli ibuprofen na tabletkę 200 mg. Kompozycja zawiera również substancje pomocnicze: żelatyna, żywności, skrobia ziemniaczana, mąka pszenna, wanilia, wosk pszczeli, stearynian magnezu, koloidalny dwutlenek krzemu, hydroksywęglan magnezu, o niskiej masie cząsteczkowej powidon, ditlenek tytanu, sacharozę, azorubin barwnika.

Ibuprofen jest przedstawicielem niesteroidowe leki przeciwzapalne (w skrócie NLPZ). Ta pochodna fenylopropionowy.

Teraz ten lek, dużasynonimy, czyli leków, których substancja czynna jest również ibuprofen, tylko niech te leki, różnych producentów, a cena ich znacząco różne.

Oto niektóre z synonimów: Brufen, Nurofen, Burana, Solpafleks, MIG 200 i MIG 400 Perofen, Faspik, długi czas.

Jakie działania leku?

Ibuprofen (nazwa łacińska Ibuprofenum)Ma działanie przeciwbólowe (lek przeciwbólowy, że jest), działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Mechanizm działania jest związany z hamowaniem (blokujący) syntezy prostaglandyn - związków odpowiedzialnych za uczucie bólu i zapalenia reakcji hipertermii. Istnieją dowody na to, że lek zwiększa wytwarzanie endogennego interferonu i wykazuje działanie immunostymulujące. Kolejnym faktem - teraz eksperci badają możliwość wykorzystania leku do zapobiegania i zwalczania raka jelita grubego i choroby Alzheimera.

wskazania

ibuprofen
Oto lista chorób i sytuacji, w których stosowanie ibuprofenu zaleca się leczenie objawowe:

  • leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, zapaleniu kości i stawów, dnawe zapalenie stawów i inne stany zapalne stawów kręgosłupa;
  • ból głowy różnej etiologii (związane ze stresem, depresji, stresu);
  • bóle menstruacyjne;
  • migrena, bóle mięśni, nerwobóle;
  • gorączka z przeziębienia i zakażeń;
  • pooperacyjny toothaches;
  • bóle po urazach, w tym pochodzenia sportowej.

Jak stosować ibuprofen?

Dawkowanie wybiera i powołuje się do lekarza, z uwzględnieniemcharakter i przyczyny bólu, jak również wieku i stanu pacjenta. Na bóle stawów i zapalenie dzieci po 12 roku życia i dorosłych mianować 200 mg (jedna tabletka) 3 lub 4 razy dziennie. Aby wzmocnić efekt można przyjmować 2 tabletki, to jest 400 mg trzy razy dziennie. Potem znowu zmniejszyć dawkę. Aby leku szybko zasysane i działał, mając pierwszą dawkę rano przed jedzeniem. Na ogół jest pożądane stosowanie leku po posiłku, w którym znajduje się mniej działań ubocznych. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek dziennie. Bez konsultacji z lekarzem nie przyjmowanie leku dłużej niż 5 dni.

Jeśli dziecko ma mniej niż 12 lat, dawka lekarz zdecyduje, ze względu na małą wagę pacjenta.

Gdy Ibuprofen jest przeciwwskazane?

Lekarze nie przepisują leki w następujących przypadkach:

  • obecność pacjentów z astmą oskrzelową;
  • zaostrzenie wrzodziejącego erozyjnych i procesów zapalnych żołądka i jelit;
  • hemofilię i antykoagulacji krwi;
  • krwawienie z żołądka lub jelit, krwawienia śródczaszkowego;
  • skaza krwotoczna;
  • niewydolność wątroby, nerek i poważne obrażenia, nadmiar potasu w organizmie;
  • W okresie po operacji serca do zabiegu pomostowania tętnic wieńcowych;
  • w przypadku nadwrażliwości na składniki leku składowych;
  • idiosyncrasy NLPZ, które mogą objawiać katar, Pokrzywka lub skurcz oskrzeli;
  • ciąża.

Bądź ostrożny laktacji. Niemowlęta pediatrzy przepisują odbytnicy czopki, zawiesiny lub syropy.

skutki uboczne

ibuprofen
Uważa się, że lek jest znacznie lepiej tolerowane niż aspiryny, indometacyny i diklofenaku. Skutki uboczne są mniej popularne, ale wciąż je wymienić:

  • zmniejszenie apetytu, zgaga, nudności, Wymioty, biegunka lub zaparcia, rzadko - na owrzodzenie żołądka i błony śluzowej powiązanej krwawienia;
  • suchość lub ból w jamie ustnej, owrzodzenia dziąseł;
  • swędzenie skóry i wysypka, obrzęk naczynioruchowy;
  • wstrząs anafilaktyczny;
  • gorączka, pocenie się, alergiczny nieżyt nosa, niedokrwistość;
  • duszność lub skurcz oskrzeli;
  • bezsenność, Zawroty głowy, bóle głowy, drażliwość, i niepokój;
  • szumy (dzwonienie) w uszach lub utrata słuchu;
  • częstoskurcz, czasami wysokiego ciśnienia krwi, niewydolności serca;
  • depresja, senność, dezorientacja, omamy;
  • bardzo rzadko - podwójne widzenie lub niewyraźne widzenie, suchość oczu, obrzęk powiek i spojówki;
  • Zmiany we krwi - agranulocytoza, trombocytopenia, leukopenia.

Jeśli powyższe zjawisko, musimy odmówić przyjęcia leku i poinformować o tym lekarza.

czy lek wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Nie zaleca się stosować biorąc ibuprofen, kwas acetylosalicylowy więcej, tak jak w tym przypadku, zdolność do zmniejszania kwas krzepliwość krwi i zapobiegania zakrzepicy.

Przy jednoczesnym odbiorem z antykoagulanty i leki trombolityczne istnieje ryzyko krwawienia.

Ibuprofen wzmacnia działanie insuliny i innych leków, które obniżają wskaźnik poziomu glukozy we krwi.

Istnieje wiele leków, wspólne stosowanie z ibuprofenu może prowadzić do zatrucia i większych skutków ubocznych.

Czy przedawkowanie jest możliwe?

Tak, jeśli lek spożywany w złymdawki, może pojawić się następujące objawy, które wskazują przedawkowania obejmują: nudności, wymioty, bóle brzucha towarzyszy, senność, szum w uszach, zaburzenia rytmu serca, w ciężkich przypadkach - zatrzymanie oddychania i śpiączkę.

W takich sytuacjach pacjent zrobić płukanie żołądka, podać węgla chłonne i diuretyki. Jeśli to konieczne, jest przypisany leczenia objawowego.

Przestrogi

Aby uniknąć skutków ubocznych, lek należy przyjmować w odpowiednich dawkach, krótkich kursów.

Jeśli chcesz wszystkie te same długotrwałego leczenia, jest prowadzone pod nadzorem stanu krwi, nerek i wątroby pacjenta.

W dniach recepcji nie używać etanol (alkohol etylowy).

Ostrożnie stosowany przez osoby, których praca wymaga szybkiego reagowania i uwagi.

Ibuprofen jest wytwarzane w postaci tabletek 200 i 400 mg, w czopków, maści, kremów, żeli, syropów.

Przechowywać w domowej apteczce, tak że nie było dostępne dla dzieci.

Ibuprofen jest uważany za bardzo skuteczny i szybkiprzez działanie leku. Łatwo jest pozbyć się bólu różnego pochodzenia. Aby przynieść korzyści narkotyków, przed przyjęciem do spełnienia jego ewentualne skutki uboczne i przeciwwskazania jest to konieczne. Nasza strona internetowa zaleca, aby jego czytelnicy na pewno skonsultować się z lekarzem i farmaceutą.

Zostaw odpowiedź

Interesujące jest to,